reklamebanner-en

Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3:  ALL  81-90  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Persisht   >   Pёrmbajtja


81 [tetёdhjetёenjё]

E shkuara 1

 


‫81 [هشتاد و یک]‬

‫ زمان گذشته 1‬

 

 
shkruaj
‫نوشتن‬
neveshtan
Ai shkruajti njё letёr.
‫او (مرد) یک نامه نوشت.‬
oo yek nâme nevesht.
Dhe ajo shkruajti njё kartolinё.
‫و او (زن) یک کارت پستال نوشت.‬
va oo yek kârte postâl nevesht.
 
 
 
 
lexoj
‫خواندن‬
khândan
Ai lexoi njё revistё.
‫او (مرد) یک مجله خواند.‬
oo yek majale khând.
Dhe ajo lexoi njё libёr.
‫و او (زن) یک کتاب خواند.‬
va oo yek ketâb khând.
 
 
 
 
marr
‫گرفتن‬
gereftan
Ai mori njё cigare.
‫او (مرد) یک سیگار برداشت.‬
oo yek sigâr bardâsht.
Ajo mori njё copё çokollatё.
‫او (زن) یک تکه شکلات برداشت.‬
oo yek tekeh shokolât bardâsht.
 
 
 
 
Ai nuk ishte besnik, por ajo ishte besnike.
‫او (مرد) بی وفا بود، اما او (زن) با وفا بود.‬
oo bivafâ bud, ammâ oo bâvafâ bud.
Ai ishte dembel, por ajo ishte e zellshme.
‫او (مرد) تنبل بود، اما او (زن) کاری بود.‬
oo tanbal bud, ammâ oo kâri bud.
Ai ishte i varfёr, por ajo ishte e pasur.
‫او (مرد) فقیر بود، اما او (زن) ثروتمند بود.‬
oo faghir bud, ammâ oo servatmand bud.
 
 
 
 
Ai s’kishte lekё, por borxhe.
‫او (مرد) پول نداشت، بلکه بدهکار بود.‬
oo pool nadâsht, balke bedehkâr bud.
Ai s’kishte fat, por vetёm tersllёk.
‫او (مرد) شانس نداشت، بلکه بد شانس بود.‬
oo shâns nadâsht, balke bad shâns bud.
Ai s’kishte sukses, por dёshtim.
‫او (مرد) موفق نبود، بلکه شکست خورد.‬
oo movaf-faghiati nadâsht, balke nâmovafagh bud.
 
 
 
 
Ai nuk ishte i kёnaqur, por i pakёnaqur.
‫او (مرد) راضی نبود، بلکه ناراضی بود.‬
oo râzi nabud, balke nârâzi bud.
Ai nuk ishte i lumtur, por i trishtuar.
‫او (مرد) خوشحال نبود، بلکه ناراحت بود.‬
oo khoshbakht nabud, balke badbakht bud.
Ai nuk ishte simpatik, por ishte antipatik.
‫او (مرد) دوست داشتنی نبود، بلکه ناخوشایند بود.‬
oo khosh barkhord nabud, balke badbarkhord bud.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3:  ALL  81-90  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2018 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Persisht Pёr fillestarёt