Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3:  ALL  61-70  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Persisht   >   Pёrmbajtja


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

 


‫68 [شصت و هشت]‬

‫بزرگ – کوچک‬

 

 
i madh dhe i vogёl
‫بزرگ و کوچک‬
bozorg va kuchak
Elefanti ёshtё i madh.
‫فیل بزرگ است.‬
fil bozorg ast.
Miu ёshtё i vogёl.
‫موش کوچک است.‬
mush kuchak ast.
 
 
 
 
i errёt dhe i çelёt
‫تاریک و روشن‬
târik va roshan
Nata ёshtё e errёt.
‫شب تاریک است.‬
shab târik ast.
Dita ёshtё me dritё.
‫روز روشن است.‬
rooz roshan ast.
 
 
 
 
i vjetёr dhe i ri
‫پیر و جوان‬
pir va javân
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr.
‫پدربزرگمان خیلی پیر است.‬
pedar-bozorgemân khyli pir ast.
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri.
‫70 سال پیش ‫او هم جوان بود.‬
oo haftâd sâl pish hanuz javân bud.
 
 
 
 
i bukur dhe i shёmtuar
‫زیبا و زشت‬
zibâ va zesht
Flutura ёshtё e bukur.
‫پروانه زیباست.‬
parvâne zibâst.
Merimanga ёshtё e shёmtuar.
‫عنکبوت زشت است.‬
ankabut zesht ast.
 
 
 
 
i trashё dhe i hollё
‫چاق و لاغر‬
châgh va lâghar
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё.
‫یک زن به وزن 100 کیلو، چاق است.‬
yek zan bâ sad kiloo châgh ast.
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt.
‫یک مرد به وزن 50 کیلو، لاغر است.‬
yek mard bâ panjâh kiloo lâghar ast.
 
 
 
 
i shtrenjtё dhe i lirё
‫گران و ارزان‬
gerân va arzân
Makina ёshtё e shtrenjtё.
‫اتومبیل گران است.‬
otomobil gerân ast.
Gazeta ёshtё e lirё.
‫روزنامه ارزان است.‬
rooznâme arzân ast.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3:  ALL  61-70  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2018 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Persisht Pёr fillestarёt