Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Niqqud | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Hebraisht   >   Pёrmbajtja


61 [gjashtёdhjetёenjё]

Numra rreshtorё

 


‫61 [שישים ואחת]‬

‫מספרים סודרים‬

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Muaji i parё ёshtё janari.
Muaji i dytё ёshtё shkurti.
Muaji i tretё ёshtё marsi.
 
 
 
 
Muaji i katёrt ёshtё prilli.
Muaji i pestё ёshtё mai.
Muaji i gjashtё ёshtё qershori.
 
 
 
 
Gjashtё muaj janё njё gjysmё viti.
janar, shkurt, mars,
prill, maj dhe qershor.
 
 
 
 
Muaji i shtatё ёshtё korriku.
Muaji i tetё ёshtё gushti.
Muaji i nёntё ёshtё shtatori.
 
 
 
 
Muaji i dhjetё ёshtё tetori.
Muaji i njёmbёdhjetё ёshtё nёntori.
Muaji i dymbёdhjetё ёshtё dhjetori.
 
 
 
 
Dymbёdhjetё muaj janё njё vit.
korrik, gusht, shtator,
tetor, nёntor dhe dhjetor.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Niqqud | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Hebraisht Pёr fillestarёt