Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Turqisht   >   Pёrmbajtja


22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

 


22 [yirmi iki]

Small Talk 3 (Kısa sohbet 3)

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
A pini duhan?
Mё pёrpara pija.
Por tani nuk pi mё.
 
 
 
 
A bezdiseni, nё qoftё se pi duhan?
Jo, absolutisht jo.
Nuk bezdisem.
 
 
 
 
Doni tё pini diçka?
Njё konjak?
Jo, mё mirё njё birrё.
 
 
 
 
A udhёtoni shumё?
Po, nё tё shumtёn e rasteve pёr punё.
Por tani po bёjmё pushime kёtu.
 
 
 
 
Sa vapё!
Po, tani ёshtё me tё vёrtetё nxehtё.
A dalim nё ballkon?
 
 
 
 
Nesёr kёtu ka festё.
A do tё vini dhe ju?
Po, edhe ne jemi tё ftuar.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2019 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Turqisht Pёr fillestarёt