Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Boshnjakisht   >   Pёrmbajtja


69 [gjashtёdhjetёenёntё]

mё duhet – dua

 


69 [šezdeset i devet]

trebati – htjeti

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Mё duhet njё krevat.
Unё dua tё fle.
A ka njё krevat kёtu?
 
 
 
 
Mё duhet njё llampё.
Unё dua tё lexoj.
A ka njё llambё kёtu?
 
 
 
 
Mё duhet njё telefon.
Dua tё marr nё telefon.
A ka njё telefon kёtu?
 
 
 
 
Mё duhet njё kamera.
Dua tё fotografoj.
A ka kёtu njё kamera?
 
 
 
 
Mё duhet njё kompjuter.
Dua tё dёrgoj njё e-mail.
A ndodhet njё kompjuter kёtu?
 
 
 
 
Mё duhet njё stilolaps.
Dua tё shkruaj diçka.
A ka kёtu njё copё letёr dhe njё stilolaps?
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Boshnjakisht Pёr fillestarёt