Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Boshnjakisht   >   Pёrmbajtja


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

 


68 [šezdeset i osam]

veliko – malo

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
i madh dhe i vogёl
Elefanti ёshtё i madh.
Miu ёshtё i vogёl.
 
 
 
 
i errёt dhe i çelёt
Nata ёshtё e errёt.
Dita ёshtё me dritё.
 
 
 
 
i vjetёr dhe i ri
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr.
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri.
 
 
 
 
i bukur dhe i shёmtuar
Flutura ёshtё e bukur.
Merimanga ёshtё e shёmtuar.
 
 
 
 
i trashё dhe i hollё
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё.
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt.
 
 
 
 
i shtrenjtё dhe i lirё
Makina ёshtё e shtrenjtё.
Gazeta ёshtё e lirё.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Boshnjakisht Pёr fillestarёt