Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Turqisht   >   Pёrmbajtja


35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

 


35 [otuz beş]

Havalimanında

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Dua tё rezervoj njё fluturim pёr Athinё.
A ёshtё një fluturim direkt?
Njё vend afёr dritares, ku s’pihet duhan.
 
 
 
 
Dua tё konfirmoj rezervimin.
Dua tё anulloj rezervimin.
Dua tё ndryshoj rezervimin.
 
 
 
 
Kur niset avioni tjetёr pёr Romё?
A ka dhe dy vende bosh?
Jo, kemi vetёm njё vend bosh.
 
 
 
 
Kur do tё ulemi nё tokё?
Kur arrijmё atje?
Kur niset autobusi nё qendёr?
 
 
 
 
Valixhja juaj ёshtё kjo?
Çanta juaj ёshtё kjo?
Bagazhi juaj ёshtё ky?
 
 
 
 
Sa bagazh mund tё marr?
Njёzet kile.
Çfarё, vetёm njёzet kile?
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Turqisht Pёr fillestarёt