Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Turqisht   >   Pёrmbajtja


34 [tridhjetёekatёr]

Nё tren

 


34 [otuz dört]

Trende

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
A ёshtё ky treni pёr Berlin?
Kur niset treni?
Kur arrin nё Berlin?
 
 
 
 
Mё falni, a mund tё kaloj?
Mё duket se ky ёshtё vendi im.
Mё duket se ju jeni ulur nё vendin tim.
 
 
 
 
Ku ёshtё vagoni me shtretёr?
Vagoni me shtretёr ёshtё nё fund tё trenit.
Ku ёshtё vagoni restorant? – Nё fillim.
 
 
 
 
A mund tё fle poshtё?
A mund tё fle nё mes?
A mund tё fle lart?
 
 
 
 
Kur arrijmё nё kufi?
Sa zgjat udhёtimi pёr nё Berlin?
A ёshtё treni me vonesё?
 
 
 
 
A keni ndonjё gjё pёr tё lexuar?
A mund tё marrёsh ndonjё gjё pёr tё ngrёnё dhe pirё kёtu?
A mund tё mё zgjoni nё orёn 7.00?
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Turqisht Pёr fillestarёt