Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Estonisht   >   Pёrmbajtja


21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

 


21 [kakskümmend üks]

Small Talk 2

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Nga vini?
Nga Bazeli.
Bazeli ndodhet nё Zvicёr.
 
 
 
 
A mund t’ju prezantoj me zotin Myler?
Ai ёshtё i huaj.
Ai flet disa gjuhё.
 
 
 
 
Ёshtё hera e parё qe jeni kёtu?
Jo, vitin e kaluar isha kёtu.
Por vetёm pёr njё javё.
 
 
 
 
A ju pёlqen kёtu te ne?
Shumё mirё. Njerёzit janё tё sjellshёm.
Dhe natyra mё pёlqen shumё.
 
 
 
 
Çfarё profesioni keni?
Jam pёrkthyes.
Unё pёrkthej libra.
 
 
 
 
Vetёm jeni kёtu?
Jo, gruaja ime / burri im ёshtё gjithashtu kёtu.
Dhe atje janё tё dy fёmijёt e mi.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Estonisht Pёr fillestarёt