Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Turqisht   >   Pёrmbajtja


64 [gjashtёdhjetёekatёr]

Mohore 1

 


64 [altmış dört]

Olumsuz yanıt 1

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Nuk e kuptoj fjalёn.
Nuk e kuptoj fjalinё.
Nuk e kuptoj kuptimin.
 
 
 
 
mёsuesi
A e kuptoni mёsuesin?
Po, e kuptoj mirё.
 
 
 
 
mёsuesja
A e kuptoni mёsuesen?
Po, e kuptoj mirё.
 
 
 
 
njerёzit
A i kuptoni njerёzit?
Jo, nuk i kuptoj dhe aq mirё.
 
 
 
 
shoqja
A ke shoqe?
Po, kam.
 
 
 
 
e bija / vajza
A keni vajzё?
Jo, s’ kam.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2019 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Turqisht Pёr fillestarёt