Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Turqisht   >   Pёrmbajtja


49 [dyzetёenёntё]

Sport

 


49 [kırk dokuz]

Spor

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
A merresh me sport?
Po, duhet tё lёviz.
Unё shkoj nё njё klub sportiv.
 
 
 
 
Ne luajmё futboll.
Ndonjёherё notojmё.
Ose ecim me biçikletё.
 
 
 
 
Nё qytetin tonё ndodhet njё stadium futbolli.
Ndodhet dhe njё pishinё me sauna.
Ndodhet dhe njё shesh golfi.
 
 
 
 
Çfarё shfaqet nё televizor?
Tani po luhet njё ndeshje futbolli.
Skuadra gjermane po luan kundёr asaj angleze.
 
 
 
 
Kush fiton?
S’e kam idenё.
Pёr momentin janё barazim.
 
 
 
 
Arbitri vjen nga Belgjika.
Tani ka njё 11 (njёmbёdhjetё) metёrsh.
Gol! 1 (njё) me 0 (zero)!
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Turqisht Pёr fillestarёt