Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Turqisht   >   Pёrmbajtja


40 [dyzet]

Pyes pёr rrugёn

 


40 [kırk]

Yol sormak

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Mё falni!
A mund tё mё ndihmoni?
Ku ndodhet ndonjё restorant i mirё kёtu?
 
 
 
 
Ecni majtas, nё qoshe.
Ecni pastaj pak drejt.
Ecni pastaj 100 metra djathtas.
 
 
 
 
Mund tё merrni dhe autobusin.
Mund tё merrni dhe tramvajin.
Mund tё udhёtoni dhe mbrapa meje.
 
 
 
 
Si mund tё shkoj nё stadium?
Kaloni urёn!
Kaloni tunelin!
 
 
 
 
Udhёtoni deri te semafori i tretё.
Kthehuni pastaj nё rrugёn e parё djathtas.
Udhёtoni pastaj drejt deri te kryqёzimi tjetёr.
 
 
 
 
Mё falni, si mund tё shkoj nё aeroport?
Mё mirё merrni metronё.
Udhёtoni deri te stacioni i fundit.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Turqisht Pёr fillestarёt