Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3:  ALL  11-20  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Turqisht   >   Pёrmbajtja


19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

 


19 [on dokuz]

Mutfakta

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
E ke kuzhinёn tё re?
Çfarё do tё gatuash sot?
Gatuan me korent apo me gaz?
 
 
 
 
A ti pres qepёt?
A ti qёroj patatet?
A ta laj sallatёn?
 
 
 
 
Ku jane gotat?
Ku janё enёt?
Ku ёshtё kompleti?
 
 
 
 
A ke hapёse kanaçesh?
A ke hapёse shishesh?
A ke tapёxjerrёse?
 
 
 
 
Do e gatuash supёn te kjo tenxherja?
Do e skuqësh peshkun nё kёtё tigan?
Do i pjekёsh perimet te ky gril?
 
 
 
 
Unё shtroj tavolinёn.
Kёtu janё thikat, pirunjtё dhe lugёt.
Kёtu janё gotat, pjatat dhe picetat.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3:  ALL  11-20  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2018 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Turqisht Pёr fillestarёt