Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Turqisht   >   Pёrmbajtja


16 [gjashtёmbёdhjetё]

Stinёt dhe moti

 


16 [on altı]

Mevsimler ve hava

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Kёto janё stinёt e vitit:
pranvera, vera
vjeshta dhe dimri.
 
 
 
 
Vera ёshtё e nxehtё.
Nё verё dielli shkёlqen.
Nё verё dalim shёtitje me qejf.
 
 
 
 
Dimri ёshtё i ftohtё.
Nё dimёr bie borё ose shi.
Nё dimёr rrimё nё shtёpi me qejf.
 
 
 
 
Ёshtё ftohtё.
Bie shi.
Fryn erё.
 
 
 
 
Ёshtё ngrohtё.
Ёshtё ditë me diell.
Ёshtё kohё e kthjellёt.
 
 
 
 
Si ёshtё moti sot?
Sot ёshtё ftohtё.
Sot ёshtё ngrohtё.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2019 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Turqisht Pёr fillestarёt