Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Turqisht   >   Pёrmbajtja


5 [pesё]

Vende dhe gjuhё

 


5 [beş]

Ülkeler ve diller

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Xhoni ёshtё nga Londra.
Londra ndodhet nё Britaninё e Madhe.
Ai flet anglisht.
 
 
 
 
Maria ёshtё nga Madridi.
Madridi ndodhet nё Spanjё.
Ajo flet spanjisht.
 
 
 
 
Petri dhe Marta janё nga Berlini.
Berlini ndodhet nё Gjermani.
Flisni ju te dy gjermanisht?
 
 
 
 
Londra ёshtё njё kryeqytet.
Madridi dhe Berlini janё gjithashtu kryeqytete.
Kryeqytetet janё tё mёdhenj dhe tё zhurmshёm.
 
 
 
 
Franca ndodhet nё Europё.
Egjipti ndodhet nё Afrikё.
Japonia ndodhet nё Azi.
 
 
 
 
Kanadaja ndodhet nё Amerikёn e Veriut.
Panamaja ndodhet nё Amerikёn Qendrore.
Brazili ndodhet nё Amerikёn e Jugut.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2019 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Turqisht Pёr fillestarёt