Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Italisht   >   Pёrmbajtja


22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

 


22 [ventidue]

Small Talk / chiacchiere 3

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
A pini duhan?
Mё pёrpara pija.
Por tani nuk pi mё.
 
 
 
 
A bezdiseni, nё qoftё se pi duhan?
Jo, absolutisht jo.
Nuk bezdisem.
 
 
 
 
Doni tё pini diçka?
Njё konjak?
Jo, mё mirё njё birrё.
 
 
 
 
A udhёtoni shumё?
Po, nё tё shumtёn e rasteve pёr punё.
Por tani po bёjmё pushime kёtu.
 
 
 
 
Sa vapё!
Po, tani ёshtё me tё vёrtetё nxehtё.
A dalim nё ballkon?
 
 
 
 
Nesёr kёtu ka festё.
A do tё vini dhe ju?
Po, edhe ne jemi tё ftuar.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Italisht Pёr fillestarёt