Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Italisht   >   Pёrmbajtja


10 [dhjetё]

Dje – sot – nesёr

 


10 [dieci]

Ieri – oggi – domani

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Dje ishte e shtunё.
Dje isha nё kinema.
Filmi ishte interesant.
 
 
 
 
Sot ёshtё e dielё.
Sot nuk punoj.
Po rri nё shtёpi.
 
 
 
 
Nesёr ёshtё e hёnё.
Nesёr do tё punoj pёrsёri.
Unё punoj nё zyrё.
 
 
 
 
Kush ёshtё ky?
Ky ёshtё Peteri.
Peteri ёshtё student.
 
 
 
 
Kush ёshtё kjo?
Kjo ёshtё Marta.
Marta ёshtё sekretare.
 
 
 
 
Petri dhe Marta janё shokё.
Petri ёshtё shoku i Martёs.
Marta ёshtё shoqja e Peterit.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Italisht Pёr fillestarёt