Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Indonezisht   >   Pёrmbajtja


47 [dyzetёeshtatё]

Pёrgatitjet pёr udhёtim

 


47 [empat puluh tujuh]

Mempersiapkan perjalanan

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Ti duhet tё bёsh gati valixhen tonё!
S’duhet tё harrosh asgjё!
Tё duhet njё valixhe e madhe!
 
 
 
 
Mos harro pashaportёn!
Mos harro biletёn e fluturimit!
Mos harro çeqet e udhёtimit!
 
 
 
 
Merr kremin kundra-diellit me vete.
Merr syzet e diellit me vete.
Merr kapelen me vete.
 
 
 
 
A do ta marrёsh njё hartё rruge me vete?
A do ta marrёsh njё guidё me vete?
A do ta marrёsh njё çadёr me vete?
 
 
 
 
Mos harro pantallonat, kёmishat, çorapet.
Mos harro kravatat, rripat, xhaketat.
Mos harro pizhamat, kёmishat e natёs dhe bluzat.
 
 
 
 
Tё duhen kёpucё, sandale dhe çizme.
Tё duhen shami hundёsh, sapun dhe njё gёrshёrё thonjsh.
Tё duhet njё krёhёr, njё furçe dhёmbёsh dhe njё pastё dhёmbёsh.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Indonezisht Pёr fillestarёt