Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Frëngjisht   >   Pёrmbajtja


81 [tetёdhjetёenjё]

E shkuara 1

 


81 [quatre-vingt-un]

Passé 1

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
shkruaj
Ai shkruajti njё letёr.
Dhe ajo shkruajti njё kartolinё.
 
 
 
 
lexoj
Ai lexoi njё revistё.
Dhe ajo lexoi njё libёr.
 
 
 
 
marr
Ai mori njё cigare.
Ajo mori njё copё çokollatё.
 
 
 
 
Ai nuk ishte besnik, por ajo ishte besnike.
Ai ishte dembel, por ajo ishte e zellshme.
Ai ishte i varfёr, por ajo ishte e pasur.
 
 
 
 
Ai s’kishte lekё, por borxhe.
Ai s’kishte fat, por vetёm tersllёk.
Ai s’kishte sukses, por dёshtim.
 
 
 
 
Ai nuk ishte i kёnaqur, por i pakёnaqur.
Ai nuk ishte i lumtur, por i trishtuar.
Ai nuk ishte simpatik, por ishte antipatik.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Frëngjisht Pёr fillestarёt