Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Frëngjisht   >   Pёrmbajtja


61 [gjashtёdhjetёenjё]

Numra rreshtorё

 


61 [soixante et un]

Les nombres ordinaux

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Muaji i parё ёshtё janari.
Muaji i dytё ёshtё shkurti.
Muaji i tretё ёshtё marsi.
 
 
 
 
Muaji i katёrt ёshtё prilli.
Muaji i pestё ёshtё mai.
Muaji i gjashtё ёshtё qershori.
 
 
 
 
Gjashtё muaj janё njё gjysmё viti.
janar, shkurt, mars,
prill, maj dhe qershor.
 
 
 
 
Muaji i shtatё ёshtё korriku.
Muaji i tetё ёshtё gushti.
Muaji i nёntё ёshtё shtatori.
 
 
 
 
Muaji i dhjetё ёshtё tetori.
Muaji i njёmbёdhjetё ёshtё nёntori.
Muaji i dymbёdhjetё ёshtё dhjetori.
 
 
 
 
Dymbёdhjetё muaj janё njё vit.
korrik, gusht, shtator,
tetor, nёntor dhe dhjetor.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Frëngjisht Pёr fillestarёt