Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Boshnjakisht   >   Pёrmbajtja


59 [pesёdhjetёenёntё]

Nё zyrёn e postёs

 


59 [pedeset i devet]

U pošti

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Ku ёshtё zyra mё e afёrt postare?
A ёshtё larg deri te zyra mё e afёrt postare?
Ku ёshtё kutia mё e afёrt postare?
 
 
 
 
Mё duhen disa pulla.
Pёr njё kartolinё dhe njё letёr.
Sa ёshtё tarifa postare pёr nё Amerikё?
 
 
 
 
Sa peshon paketa?
A mund ta dёrgoj me postё ajrore?
Sa zgjat deri sa tё arrijё?
 
 
 
 
Ku mund tё marr nё telefon?
Ku ёshtё kabina mё e afёrt telefonike?
A keni karta telefoni?
 
 
 
 
A keni njё numerator telefonik?
A e dini prefiksin e Austrisё?
Njё moment, po e shikoj.
 
 
 
 
Linja ёshtё gjithmonё e zёnё.
Cilit numёr i keni rёnё?
Duhet ti bini nё fillim zeros.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Boshnjakisht Pёr fillestarёt