Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Boshnjakisht   >   Pёrmbajtja


12 [dymbёdhjetё]

Pije

 


12 [dvanaest]

Napitci

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Unё pi çaj.
Unё pi kafe.
Unё pi ujё mineral.
 
 
 
 
A e pi çajin me limon?
A e pi kafenё me sheqer?
A e pi ujin me akull?
 
 
 
 
Kёtu bёhet njё festë.
Njerёzit pijnё shampanjё.
Njerёzit pijnё verё dhe birrё.
 
 
 
 
A pi alkool?
A pi uiski?
A pi kola me rum?
 
 
 
 
Shampanja nuk mё pёlqen.
Vera nuk mё pёlqen.
Birra nuk mё pёlqen.
 
 
 
 
Bebi do qumёsht.
Fёmija do kakao dhe lёng molle.
Gruaja do lёng portokalli dhe lёng qitroje.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Boshnjakisht Pёr fillestarёt