Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Italisht   >   Pёrmbajtja


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

 


15 [quindici]

Frutti e generi alimentari

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Kam njё luleshtrydhe.
Kam njё kivi dhe njё pjepёr.
Kam njё portokall dhe njё qitro.
 
 
 
 
Kam njё mollё dhe njё mango.
Kam njё banane dhe njё ananas.
Po bёj njё sallatё me fruta.
 
 
 
 
Unё ha njё fetë bukë të thekur.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё.
 
 
 
 
Unё ha njё sanduiç.
Unё ha njё sanduiç me margarinё.
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate.
 
 
 
 
Duam bukё dhe oriz.
Duam peshk dhe biftek.
Duam pica dhe makarona.
 
 
 
 
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn.
Ku ka nje supermarket?
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Italisht Pёr fillestarёt