Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Kroacisht   >   Pёrmbajtja


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

 


58 [pedeset i osam]

Dijelovi tijela

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Po vizatoj njё burrё.
Nё fillim kokёn.
Burri mban njё kapele.
 
 
 
 
Nuk i duken flokёt.
Nuk i duken edhe veshёt.
Edhe kurrizi nuk i duket.
 
 
 
 
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn.
Burri kёrcen dhe qesh.
Burri ka njё hundё tё gjatё.
 
 
 
 
Ai mban njё shkop nё duar.
Ai mban dhe njё shall nё qafё.
Ёshtё dimёr dhe ftohtё.
 
 
 
 
Krahёt i ka tё fuqishёm.
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme.
Burri ёshtё prej bore.
 
 
 
 
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto.
Por burri nuk ka ftohtё.
Ai ёshtё njё njeri prej bore.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Kroacisht Pёr fillestarёt