Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Gjermanisht   >   Pёrmbajtja


31 [tridhjetёenjё]

Nё restorant 3

 


31 [einunddreißig]

Im Restaurant 3

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Dua njё antipastё.
Dua njё sallatё.
Dua njё supё.
 
 
 
 
Dua njё ёmbёlsirё.
Dua njё akullore me ajkё.
Dua fruta ose djathё.
 
 
 
 
Ne duam tё hamё mёngjes.
Ne duam tё hamё drekё.
Ne duam tё hamё darkё.
 
 
 
 
Çfarё doni pёr mёngjes?
Simite tё vogla me marmalatё dhe mjaltё?
Bukë të thekur me sallam dhe djathё?
 
 
 
 
Njё vezё tё zier?
Njё vezё tё skuqur sy?
Njё omёletё?
 
 
 
 
Ju lutem edhe njё kos.
Ju lutem kripё dhe piper.
Ju lutem edhe njё gotё ujё.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Gjermanisht Pёr fillestarёt