Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Bullgarisht   >   Pёrmbajtja


17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

 


17 [седемнайсет]

Вкъщи

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Kёtu ёshtё shtёpia jonё.
Lart ёshtё çatia.
Poshtё ёshtё bodrumi.
 
 
 
 
Mbrapa shtёpisё ёshtё kopshti.
Para shtёpisё nuk ka rrugё.
Pranё shtёpisё ka pemё.
 
 
 
 
Kjo ёshtё banesa ime.
Kjo ёshtё kuzhina dhe banjoja.
Atje ёshtё dhoma e ndenjes dhe dhoma e gjumit.
 
 
 
 
Dera e shtёpisё ёshtё e mbyllur.
Por dritaret janё tё hapura.
Sot ёshtё nxehtё.
 
 
 
 
Ne shkojmё nё dhomёn e ndenjes.
Atje ёshtё njё divan dhe njё kolltuk.
Uluni!
 
 
 
 
Atje ёshtё kompjuteri im.
Atje ёshtё magnetofoni im.
Televizori ёshtё i ri fare.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Bullgarisht Pёr fillestarёt