Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Kroacisht   >   Pёrmbajtja


98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

 


98 [devedeset i osam]

Dvostruki veznici

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Udhёtimi ishte i bukur, por i lodhshёm.
Treni ishte i pёrpiktё, por plot.
Hoteli ishte i rehatshёm, por i shtrenjtё.
 
 
 
 
Ai merr ose autobusin ose trenin.
Ai vjen ose sot nё mbrёmje ose nesёr nё mёngjes.
Ai banon ose te ne ose nё hotel.
 
 
 
 
Ai flet spanjisht dhe anglisht.
Ajo ka jetuar si nё Madrid ashtu edhe nё Londёr.
Ajo njeh si Spanjёn ashtu edhe Anglinё.
 
 
 
 
Ai nuk ёshtё vetёm budalla por edhe dembel.
Ajo nuk ёshtё vetёm e bukur por edhe inteligjente.
Ajo nuk flet vetёm gjermanisht por edhe frëngjisht.
 
 
 
 
Unё nuk luaj as piano as kitare.
Unё nuk mund tё kёrcejё as vals as samba.
S’dua as operёn as baletin.
 
 
 
 
Sa mё shpejt tё punosh, aq mё shpejt je gati.
Sa mё shpejt tё vish, aq mё shpejt mund tё shkosh.
Sa mё tepёr tё plakesh, aq mё pak e vret mendjen.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2019 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Kroacisht Pёr fillestarёt