Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Kroacisht   >   Pёrmbajtja


63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

 


63 [šezdeset i tri]

Postavljati pitanja 2

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Kam njё hobby.
Unё luaj tenis.
Ku ka njё fushё tenisi?
 
 
 
 
A ke ndonjё hobby?
Unё luaj futboll.
Ku ka njё fushё futbolli?
 
 
 
 
Mё dhemb krahu.
Mё dhemb kёmba dhe dora.
Ku ka njё doktor?
 
 
 
 
Unё kam njё makinё.
Unё kam edhe njё motorr.
Ku ka njё vend parkimi?
 
 
 
 
Unё kam njё pulovёr.
Unё kam edhe njё xhaketё dhe njё palё xhinse.
Ku ёshtё lavatriçja?
 
 
 
 
Unё kam njё pjatё.
Unё kam njё thikё, njё pirun dhe njё lugё.
Ku janё kripa dhe piperi?
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Kroacisht Pёr fillestarёt