Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Kroacisht   >   Pёrmbajtja


52 [pesёdhjetёedy]

Nё qendrën tregtare

 


52 [pedeset i dva]

U robnoj kući

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
A shkojmё nё njё qendёr tregtare?
Dua tё bёj pazar.
Dua tё blej shumё gjёra.
 
 
 
 
Ku janё artikujt e zyrave?
Mё duhen zarfe dhe letra.
Mё duhen stilolapsa dhe lapsa kimikë me ngjyra.
 
 
 
 
Ku janё mobiljet?
Mё duhet njё dollap dhe njё komo.
Mё duhet njё tavolinё shkrimi dhe njё raft.
 
 
 
 
Ku janё lodrat?
Mё duhet njё kukull dhe njё arush.
Mё duhet njё top dhe njё lojё shahu.
 
 
 
 
Ku ёshtё vegla e punёs?
Mё duhet njё çekiç dhe njё pincё.
Mё duhet njё trapano dhe njё kaçavidё.
 
 
 
 
Ku janё bizhuteritё?
Mё duhet njё zinxhir dhe njё byzylyk.
Mё duhet njё unazё dhe njё palё vёthё.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Kroacisht Pёr fillestarёt