Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Kroacisht   >   Pёrmbajtja


43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

 


43 [četrdeset i tri]

U zoološkom vrtu

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Atje ёshtё kopshti zoologjik.
Atje janё xhirafat.
Ku janё arinjtё?
 
 
 
 
Ku janё elefantёt?
Ku janё gjarpёrinjtё?
Ku janё luanёt?
 
 
 
 
Kam njё aparat fotografik.
Kam dhe njё kamer filmike.
Ku ka njё bateri?
 
 
 
 
Ku janё pinguinёt?
Ku janё kangurёt?
Ku janё rinoceronёt?
 
 
 
 
Ku ёshtё tualeti?
Atje ёshtё njё kafe.
Atje ёshtё njё restorant.
 
 
 
 
Ku janё devetё?
Ku janё gorillat dhe zebrat?
Ku janё tigrat dhe krokodilët?
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Kroacisht Pёr fillestarёt