Learn Languages Online!
previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

Home  >   50languages.com   >   Shqip   >   Kroacisht   >   Pёrmbajtja


10 [dhjetё]

Dje – sot – nesёr

 


10 [deset]

Jučer – danas – sutra

 

 

 Klikoni mbi tekst! arrow
  
Dje ishte e shtunё.
Dje isha nё kinema.
Filmi ishte interesant.
 
 
 
 
Sot ёshtё e dielё.
Sot nuk punoj.
Po rri nё shtёpi.
 
 
 
 
Nesёr ёshtё e hёnё.
Nesёr do tё punoj pёrsёri.
Unё punoj nё zyrё.
 
 
 
 
Kush ёshtё ky?
Ky ёshtё Peteri.
Peteri ёshtё student.
 
 
 
 
Kush ёshtё kjo?
Kjo ёshtё Marta.
Marta ёshtё sekretare.
 
 
 
 
Petri dhe Marta janё shokё.
Petri ёshtё shoku i Martёs.
Marta ёshtё shoqja e Peterit.
 
 
 
 

previous page  up Pёrmbajtja  next page  | Free download MP3: 100 lessons  | Free Android app | Free iPhone app

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 Shqip - Kroacisht Pёr fillestarёt