Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   корејски   >   Опис на содржината


39 [триесет и девет]

Автомоблиска незгода

 


39 [서른아홉]

자동차 고장

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Каде е следната бензинска пумпа?
Јас имам една дупната гума.
Дали можете да го промените тркалото?
 
 
 
 
Потребни ми се неколку литра дизел.
Немам повеќе бензин.
Имате ли резервна туба ?
 
 
 
 
Каде можам да телефонирам?
Ми треба влечна служба.
Барам една работилница.
 
 
 
 
Се случи сообраќајна несреќа.
Каде е најблискиот телефон?
Имате ли мобилен со себе?
 
 
 
 
Потребна ни е помош.
Повикајте еден лекар!
Повикајте ја полицијата!
 
 
 
 
Вашите документи Ве молам.
Вашата возачка дозвола Ве молам.
Вашата сообраќајна дозвола Ве молам.
 
 
 
 
 

 

Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
© Copyright 2007 - 2015 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - корејски за почетници