Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   кинески   >   Опис на содржината


34 [триесет и четири]

Во воз

 


34[三十四]

在火车里

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Дали ова е возот за Берлин?
Кога тргнува возот?
Кога пристигнува возот во Берлин?
 
 
 
 
Простете, смеам ли да поминам?
Мислам дека ова е моето место.
Мислам дека Вие седите на моето место.
 
 
 
 
Каде е вагонот за спиење?
Вагонот за спиење е на крајот од возот.
А каде е вагонот за јадење? – На почетокот.
 
 
 
 
Можам ли да спијам долу?
Можам ли да спијам во средината?
Можам ли да спијам горе?
 
 
 
 
Кога ќе бидеме на границата?
Колку долго трае патувањето до Берлин?
Дали возот доцни?
 
 
 
 
Имате ли нешто за читање?
Може ли човек овде да добие нешто за јадење и за пиење?
Дали би ме разбудиле во 7.00 часот Ве молам?
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2018 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - кинески за почетници