Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


32 [триесет и два]

Во ресторан 4

 


32 [สามสิบสอง]

ที่ร้านอาหาร 4

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Една порција помфрит со кечап.
И две со мајонез.
И три порции со пржен колбас со сенф.
 
 
 
 
Каков зеленчук имате?
Имате ли грав?
Имате ли карфиол?
 
 
 
 
Јас со задоволство јадам пченка.
Јас сакам да јадам краставици.
Јас сакам да јадам домати.
 
 
 
 
Сакате ли да јадете исто така и млад кромид?
Сакате ли да јадете исто така и кисела зелка?
Сакате ли да јадете исто така и леќа?
 
 
 
 
Јадеш ли исто така со задоволство и моркови?
Јадеш ли исто така радо и броколи?
Обожаваш ли да јадеш исто така и пиперки?
 
 
 
 
Јас не сакам кромид.
Јас не сакам маслинки.
Јас не сакам печурки.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници