Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

 


31 [สามสิบเอ็ด]

ที่ร้านอาหาร 3

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Јас би сакал / сакала едно предјадење.
Јас би сакал / сакала една салата.
Јас би сакал / сакала една супа.
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала еден десерт.
Јас би сакал / сакала еден сладолед со шлаг.
Јас би сакал / сакала овошје или сирење.
 
 
 
 
Ние сакаме да појадуваме.
Ние сакаме да ручаме.
Ние сакаме да вечераме.
 
 
 
 
Што сакате за појадок?
Лепчиња со мармалад и мед?
Тост со колбаси и сирење?
 
 
 
 
Едно варено јајце?
Едно јајце на око?
Еден омлет?
 
 
 
 
Молам, уште еден јогурт.
Молам, уште сол и бибер.
Молам, уште една чаша вода.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници