Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


17 [седумнаесет]

Во куќа

 


17 [สิบเจ็ด]

รอบบ้าน

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Еве ја нашата куќа.
Горе е покривот.
Долу е подрумот.
 
 
 
 
Позади куќата има градина.
Пред куќата нема улица.
Покрај куќата има дрвја.
 
 
 
 
Еве го мојот стан.
Овде се кујната и бањата.
Таму се дневната соба и спалната соба.
 
 
 
 
Влезната врата е затворена.
Но прозорците се отворени.
Денес е жешко.
 
 
 
 
Ние одиме во дневната соба.
Таму има една софа и една фотеља.
Седнете!
 
 
 
 
Таму стои мојот компјутер.
Таму стои мојот стерео уред.
Телевизорот е сосема нов.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници