Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   турски   >   Опис на содржината


27 [дваесет и седум]

Во хотел – пристигнување

 


27 [yirmi yedi]

Otelde – varış

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Имате ли една слободна соба?
Јас резервирав една соба.
Моето презиме е Милер.
 
 
 
 
Ми треба една еднокреветна соба.
Ми треба една двокреветна соба.
Колку чини собата за една вечер?
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала една соба со бања.
Јас би сакал / сакала една соба со туш.
Можам ли да ја погледнам собата?
 
 
 
 
Има ли овде гаража?
Има ли овде сеф?
Има ли овде факс?
 
 
 
 
Добро, ќе ја земам собата.
Еве ги клучевите.
Еве го мојот багаж.
 
 
 
 
Во колку часот е појадокот?
Во колку часот е ручекот?
Во колку часот е вечерата?
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - турски за почетници