Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   турски   >   Опис на содржината


23 [дваесет и три]

Учење на странски јазици

 


23 [yirmi üç]

Dil öğrenmek

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Каде учевте шпански?
Знаете ли исто така и португалски?
Да, а исто така знам и нешто италијански.
 
 
 
 
Јас мислам дека Вие зборувате многу добро.
Јазиците се прилично слични.
Јас можам добро да ги разберам.
 
 
 
 
Но говорењето и пишувањето е тешко.
Јас уште правам многу грешки.
Ве молам поправајте ме секогаш.
 
 
 
 
Вашиот изговор е сосема добар.
Имате еден мал акцент.
Човек препознава од каде доаѓате.
 
 
 
 
Кој е вашиот мајчин јазик?
Посетувате ли курс за јазици?
Која наставна метода ја користите?
 
 
 
 
Во моментов не знам како се вика.
Неможам да се сетам на насловот.
Го заборавив.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - турски за почетници