Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   турски   >   Опис на содржината


22 [дваесет и два]

Мал разговор 3

 


22 [yirmi iki]

Small Talk 3 (Kısa sohbet 3)

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Пушите ли?
Порано да.
Но сега не пушам повеќе.
 
 
 
 
Ќе Ви пречи ли, ако јас пушам?
Не, воопшто не.
Тоа не ми пречи.
 
 
 
 
Ќе се напиете ли нешто?
Еден коњак?
Не, подобро едно пиво.
 
 
 
 
Патувате ли многу?
Да, тоа се најчесто службени патувања.
Но сега сме овде на одмор.
 
 
 
 
Каква горештина!
Да, денес е навистина жешко.
Одиме на балконот.
 
 
 
 
Утре овде ќе има забава.
Ќе дојдете ли и Вие?
Да, и ние исто така сме поканети.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - турски за почетници