Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   турски   >   Опис на содржината


4 [четири]

Во училиште

 


4 [dört]

Okulda

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Каде сме?
Ние сме во училиштето.
Ние имаме настава.
 
 
 
 
Ова се учениците.
Ова е наставничката.
Ова е одделението.
 
 
 
 
Што правиме?
Ние учиме.
Ние учиме еден јазик.
 
 
 
 
Јас учам англиски.
Ти учиш шпански.
Тој учи германски.
 
 
 
 
Ние учиме француски.
Вие учите италијански.
Тие учат руски.
 
 
 
 
Учењето јазици е интересно.
Ние сакаме да ги разбираме луѓето.
Ние сакаме да зборуваме со луѓето.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - турски за почетници