Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   турски   >   Опис на содржината


94 [деведесет и четири]

Сврзници 1

 


94 [doksan dört]

Bağlaçlar 1

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Чекај, додека да престане дождот.
Чекај, додека да бидам готов / готова.
Чекај, додека тој да се врати.
 
 
 
 
Ќе почекам, додека ми се исуши косата.
Ќе почекам, додека да заврши филмот.
Ќе почекам, додека семафорот светне зелено.
 
 
 
 
Кога патуваш на одмор?
Уште пред летниот распуст?
Да, уште пред да започне летниот распуст.
 
 
 
 
Поправи го кровот, пред да започне зимата.
Измиј си ги рацете, пред да седнеш на масата.
Затвори го прозорецот, пред да излезеш.
 
 
 
 
Кога ќе се вратиш дома?
По наставата?
Да, откако ќе заврши наставата.
 
 
 
 
Откако тој имаше несреќа, не можеше повеќе да работи.
Откако тој ја загуби работата, тој замина за Америка.
Откако тој замина за Америка, тој стана богат.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - турски за почетници