Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   турски   >   Опис на содржината


85 [осумдесет и пет]

Прашања – Минато време 1

 


85 [seksen beş]

Sorular – Geçmiş zaman 1

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Колку имате испиено?
Колку работевте?
Колку напишавте?
 
 
 
 
Како спиевте?
Како го положивте испитот?
Како го најдовте патот?
 
 
 
 
Со кого разговаравте?
Со кого се договоривте?
Со кого славевте роденден?
 
 
 
 
Каде бевте?
Каде живеевте?
Каде работевте?
 
 
 
 
Што препорачавте?
Што јадевте?
Како дознавте?
 
 
 
 
Колку брзо возевте?
Колку долго летавте?
Колку високо скокнавте?
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - турски за почетници