Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   турски   >   Опис на содржината


65 [шеесет и пет]

Негирање 2

 


65 [altmış beş]

Olumsuz yanıt 2

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Скап ли е прстенот?
Не, тој чини само сто евра.
Но јас имам само педесет.
 
 
 
 
Готов / готова ли си веќе?
Не, сеуште не сум.
Но веднаш ќе бидам готов / готова.
 
 
 
 
Сакаш ли уште супа?
Не, не сакам повеќе.
Но сакам уште еден сладолед.
 
 
 
 
Живееш ли веќе долго овде?
Не, штотуку еден месец.
Но познавам веќе многу луѓе.
 
 
 
 
Патуваш ли утре накај дома?
Не, дури за викендот.
Но се враќам веќе во недела.
 
 
 
 
Дали твојата ќерка е веќе возрасна?
Не, таа е штотуку седумнаесет.
Но таа веќе има дечко.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - турски за почетници