Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   турски   >   Опис на содржината


62 [шеесет и два]

Поставување прашања 1

 


62 [altmış iki]

Soru sormak 1

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
учи
Учат ли учениците многу?
Не, тие учат малку.
 
 
 
 
прашува
Го прашувате ли често наставникот?
Не, јас не го прашувам често.
 
 
 
 
одговара
Одговорете молам.
Јас одговарам.
 
 
 
 
работи
Работи ли тој сега?
Да, тој работи сега.
 
 
 
 
доаѓа
Ќе дојдете?
Да, ќе дојдеме веднаш.
 
 
 
 
живее
Живеете ли во Берлин?
Да, јас живеам во Берлин.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - турски за почетници