Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   турски   >   Опис на содржината


59 [педесет и девет]

Во пошта

 


59 [elli dokuz]

Postanede

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Каде е најблиската пошта?
Далеку ли е до најблиската пошта?
Каде е најблиското поштенско сандаче?
 
 
 
 
Ми требаат неколку поштенски марки.
За една картичка и едно писмо.
Колку чини поштарината за Америка?
 
 
 
 
Колку е тежок пакетот?
Можам ли да го испратам со авионска пошта?
Колку долго трае, додека да пристигне?
 
 
 
 
Каде можам да телефонирам?
Каде е следната телефонска говорница?
Имате ли телефонски картички?
 
 
 
 
Имате ли телефонски именик?
Го знаете ли повикувачкиот број за Австрија?
Само момент, да проверам.
 
 
 
 
Линијата е секогаш зафатена.
Кој број го биравте?
Најпрво морате да изберете нула.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - турски за почетници