Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   турски   >   Опис на содржината


52 [педесет и два]

Во трговски центар

 


52 [elli iki]

Alışveriş merkezinde

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Ќе одиме ли во трговскиот центар?
Јас морам да пазарувам.
Сакам многу да накупам.
 
 
 
 
Каде се канцелариските материјали?
Ми требаат пликови и хартија за писма.
Ми требаат пенкала и маркери.
 
 
 
 
Каде е мебелот?
Ми треба еден шкаф и една комода.
Ми треба една работна маса и еден регал.
 
 
 
 
Каде се играчките?
Ми треба една кукла и едно плишано мече.
Ми треба еден фудбал и една шаховска табла.
 
 
 
 
Каде е алатот?
Ми треба еден чекан и една клешта.
Ми треба една дупчалка и еден штрафцигер.
 
 
 
 
Каде е накитот?
Ми треба едно ланче и една нараквица.
Ми треба еден прстен и обетки.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - турски за почетници