Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   турски   >   Опис на содржината


49 [четириесет и девет]

Спорт

 


49 [kırk dokuz]

Spor

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Се занимаваш ли со спорт?
Да, морам да се движам.
Јас одам во еден спортски клуб.
 
 
 
 
Ние играме фудбал.
Понекогаш пливаме.
Или возиме велосипед.
 
 
 
 
Во нашиот град има еден фудбалски стадион.
Исто така има и еден базен со сауна.
Има и едно игралиште за голф.
 
 
 
 
Што има на телевизија?
Во моментов има фудбалски натпревар.
Германскиот тим игра против англискиот.
 
 
 
 
Кој победува?
Немам појма.
Во моментов е нерешено.
 
 
 
 
Фудбалскиот судија е од Белгија.
Сега има пенал.
Гол! Еден спрема нула!
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - турски за почетници