Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   турски   >   Опис на содржината


38 [триесет и осум]

Во такси

 


38 [otuz sekiz]

Takside

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Ве молам повикајте едно такси.
Колку чини до железничката станица?
Колку чини до аеродромот?
 
 
 
 
Право напред, молам.
Овде десно, молам.
Таму на аголот на лево, молам.
 
 
 
 
Брзам.
Јас имам време.
Ве молам возете пополека.
 
 
 
 
Застанете овде молам.
Почекајте еден момент Ве молам.
Јас веднаш ќе се вратам.
 
 
 
 
Дадете ми една признаница Ве молам.
Јас немам ситни пари.
Вака е добро, остатокот е за Вас.
 
 
 
 
Возете ме на оваа адреса.
Возете ме до мојот хотел.
Возете ме на плажата.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - турски за почетници