Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   турски   >   Опис на содржината


33 [триесет и три]

На железничка станица

 


33 [otuz üç]

Tren istasyonunda

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Кога тргнува следниот воз за Берлин?
Кога тргнува следниот воз за Париз?
Кога тргнува следниот воз за Лондон?
 
 
 
 
Во колку часот тргнува возот за Варшава?
Во колку часот тргнува возот за Стокхолм?
Во колку часот тргнува возот за Будимпешта?
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала еден билет за Мадрид.
Јас би сакал / сакала еден билет за Прага.
Јас би сакал / сакала еден билет за Берн.
 
 
 
 
Кога пристигнува возот во Виена?
Кога пристигнува возот во Москва?
Кога пристигнува возот во Амстердам?
 
 
 
 
Дали морам да се прекачувам?
Од кој перон тргнува возот?
Има ли вагон за спиење во возот?
 
 
 
 
Би сакал / сакала само за патување во еден правец за Брисел.
Би сакал / сакала еден повратен билет за Копенхаген.
Колку чини едно место во вагонот за спиење?
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - турски за почетници