Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   турски   >   Опис на содржината


12 [дванаесет]

Пијалоци

 


12 [on iki]

İçecekler

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Јас пијам чај.
Јас пијам кафе.
Јас пијам минерална вода.
 
 
 
 
Пиеш ли чај со лимон?
Пиеш ли кафе со шеќер?
Пиеш ли вода со мраз?
 
 
 
 
Овде има забава.
Луѓето пијат шампањско.
Луѓето пијат вино и пиво.
 
 
 
 
Пиеш ли алкохол?
Пиеш ли виски?
Пиеш ли кола со рум?
 
 
 
 
Јас не сакам шампањско.
Јас не сакам вино.
Јас не сакам пиво.
 
 
 
 
Бебето сака млеко.
Детето сака какао и сок од јаболко.
Жената сака сок од портокал и сок од грејпфрут.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - турски за почетници